Odgovorno s hrano

V svetu ptic

Dodano: 2011-06-06 08:46:04
Otroci so zažvrgoleli svojo pesem!
Podrušnična šola Sv. Anton na Primorskem je svoja šolska vrata na široko odprla in pradstavila zaključke celoletnega projekta "V letu ptic".

Šola v  Sv. Antonu je 12. maja doživela prav poseben dan. Praznovali smo dan šole. Šolska stavba se je za to priložnost spremenila v umetniško galerijo, v dvorani pa je oder gostil male umetnike in umetnice. Letošnja rdeča nit so bile ptice, geslo se je glasilo V LETU PTIC.

Učenci in učiteljice smo tako zaključili projekt, s katerim smo skozi celo šolsko leto spoznavali, opazovali in na zanimive načine vstopili v pester, barvit, raznolik in poetičen svet ptic. Ptice so že veliko umetnikov navdihnile, če dobro pomislimo, to sploh ni tako težko. Ti vretenčarji so ena izmed najbolj raznolikih živalskih vrst, lahko imajo velikost kolibrijev, lahko so veliki noji. Znanih vrst je več kot 9000.  V času človeške zgodovine je žal  izumrlo vsaj 120 vrst. V upanju, da se kaj takega ne bo več ponovilo, smo osveščali  in ozaveščali širšo in bližnjo okolico.

V šoli smo pripravili razstavo izdelkov, vsaka učilnica je bila svet zase. Za  inovativne izdelke so bili uporabljeni naravni materiali, odpadki in velika mera iznajdljivosti ter potrpežljivosti. Otroci, starši, stari starši, naključni obiskovalci in strokovni delavci smo se po ogledu razstave  preselili v slavnostno okrašeno dvorano. Učenci so nam predstavili zanimiv program. Dokazali so,  da jim petje, ples, recitacija in dramatizacija ni tuja.  V pričakovanju drugih podobnih dogodkov, smo se polni nepozabnih vtisov poslovili. A pozabili smo  še na eno značilnost ptic. Veliko ptic se seli, da bi si zagotovilo optimalno bivališče. Seveda bi si tudi mi želeli, da bi bilo omogočeno našim mladim pticam, da široko razprejo krila v  novem, toplem in ugodnem gnezdu.

Učenci in učiteljice iz POŠ Sv. Anton

PROJEKTI
Eko kviz

Ekokviz za srednje šole

Eko paket

Hrana ni za tjavendan

Raziskovalci biotske raznovrstnosti

Jaz, ti mi za Slovenijo

Znanje o gozdovih


POROČILO EKOŠOL